Παγκόσμια Ημέρα κατά του Σχολικού Εκφοβισμού

Αγαπητή σχολική κοινότητα, Σήμερα, συνεργαζόμαστε ως μια μεγάλη οικογένεια για να υπογραμμίσουμε την Παγκόσμια Ημέρα κατά του Σχολικού Εκφοβισμού. Ο εκφοβισμός είναι μια πραγματικότητα που επηρεάζει πολλούς μαθητές και μαθήτριες. Είναι σημαντικό να αναγνωρίσουμε τη σημασία της αλληλεγγύης, του σεβασμού και της ανοικτής επικοινωνίας στην προαγωγή μιας φιλικής και ασφαλούς σχολικής κοινότητας. Κάθε μαθητής και μαθήτρια αξίζει ένα περιβάλλον όπου νιώθει αποδεκτός και σεβαστός. Σήμερα, προσκαλούμε όλους να ενώσουμε  τις φωνές μας κατά του εκφοβισμού, να παρέχουμε  στήριξη στα θύματα και να εργαστούμε από κοινού για ένα περιβάλλον όπου η διαφορετικότητα είναι ευπρόσδεκτη και γίνεται αποδεκτή. Ας ενισχύσουμε την αλληλεγγύη, τον σεβασμό και την αγάπη στο σχολείο μας. Μόνο μαζί … Συνεχίστε να διαβάζετε το Παγκόσμια Ημέρα κατά του Σχολικού Εκφοβισμού.